Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

VIDEO Speeltuin 't Honk verliest dieren door 'te strakke regelgeving'

353701 865023

Ouder en kind kunnen voortaan geen dieren meer bewonderen bij speeltuin 't Honk in Enschede. De speeltuin heeft besloten al haar dieren af te staan aan kinderboerderijen. Volgens het bestuur kon zij zelf de dieren niet meer houden door 'alle regels, ditjes en datjes van de overheid'.

't Honk hield onder andere kippen, kanaries, bokjes en konijnen. Daarmee was het de enige speeltuin in Enschede die dieren hield. Een woordvoerder van 't Honk sluit uit dat de dieren terugkomen. "Dat zie ik niet gebeuren met de huidige regelgeving."

TerreinHet verlies van de dieren betekent dat een aanzienlijk deel van de speeltuin, bijna de helft, leegstaat. Op Facebook meldt het bestuur dat ze druk bezig zijn met de sloop van het gebouw. De beslissing over wat er precies voor in de plaats komt, wordt over de zomer heen getild. "Maar het is aannemelijk dat er extra speeltoestellen voor in de plaats komen om zo het speelgebied uit te breiden", aldus directeur Ben van Dijk van de Stichting Enschedese Speeltuinen (SES).

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en 1Twente Enschede - foto's: Reinier van Willigen
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.