Ze heeft zich regelmatig afgevraagd waar ze aan is begonnen. Zelfs nu nog, met de finish in zicht. Het is maar goed dat we er aan zijn begonnen zonder gehinderd te worden door enige kennis over hoe je zoiets aanpakt , zegt Debby Nijenhuis van de Nije Stichting .
WereldrecordDe stichting die in Hengelo een centrum voor (na)zorg en ondersteuning bij kanker runt, bestaat tien jaar. Dat wordt gevierd met een wereldrecord: de langste slinger van gehaakte vlaggetjes. En Nijenhuis kan het nog uitleggen ook. Ik zeg altijd: van elke dag moet je een feestdag maken. En zelf de slingers ophangen. Niemand anders doet dat voor je.
Er volgde een oproep, onder meer via Facebook. De respons leek klein. De eerste dag kregen we precies een vlaggetje binnen. Wat bleek? Mensen haakten geen één vlaggetje, maar tientallen tegelijk. Ze kwamen al snel met dozen tegelijk binnen. Uit de hele wereld. Egypte, Thailand, Zweden, noem maar op.
TegenslagMaar er was ook tegenslag. Grote tegenslag. Eind vorig jaar stond de stichting ineens op straat, doordat het pand in Hengelo vanwege vochtproblemen per direct niet meer gebruikt kon worden. En toen werd Debby Nijenhuis ook nog eens ernstig ziek. Daardoor kon het ophangen van de slinger op de oprichtingsdatum in maart niet doorgaan.
Maar Carint zorgde voor een tijdelijk onderkomen en Nijenhuis is weer opgekrabbeld, dus kan het zondag alsnog gebeuren in de Grolsch Veste tijdens de open dag van FC Twente. Nijenhuis: We hebben beiden een moeilijk jaar achter de rug. En we willen de club een hart onder de riem steken.
Gestopt met tellenHoeveel vlaggetjes er uiteindelijk zijn gemaakt, weet Nijenhuis niet eens. We zijn gestopt met tellen bij de 160.000. In ieder geval meer dan genoeg om een slinger van 12 kilometer te maken. Ruim genoeg om een Guinness World Record te worden, want het oude record stond op 7 kilometer. En dan zijn er ook nog eens dekens en sjaals gemaakt.
Hoe lang de slinger precies gaat worden, is ook nog een beetje de vraag. Het ophangen blijkt lastiger dan gedacht. Vooral omdat als voorwaarde voor het record geldt, dat het een lange, ononderbroken slinger moet worden. Maar dat het record wordt verbroken, is zeker , zegt Nijenhuis.
Ook zeker is dat ze hierna echt even rust gaat nemen. Ik wist meteen dat we iets bijzonders hadden. Maar dat het deze omvang zou krijgen... Geweldig, maar het heeft me wel bijna mijn kop gekost. Ik heb het al gekscherend mijn Project X genoemd.
Aanmelden
Het laatste stukje van de slinger wordt zondagmorgen rond 10.30 uur opgehangen. Daarna kunnen mensen in groepjes komen kijken. Aanmelden is wel nodig. Na de open dag wordt de slinger bij stukjes verkocht via www.denijestichting.nl. Net als de gemaakte sjaals en dekens. Ook worden vlaggetjes geschonken aan de afdeling oncologie van kinderziekenhuizen. De opbrengst gaat naar een nieuw onderkomen.
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en 1Twente Enschede - foto: Reinier van Willigen