Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

Haaksbergse fanclub FC Twente verkoopt recordaantal passe-partouts

362582 laurens waning

Bij FC Twente hing de vlag er nog nooit zo beroerd bij. De club verkeert sportief en financieel gezien in zwaar weer. FC Twente begint deze vrijdag, na de degradatie uit de eredivisie, het nieuwe seizoen in de Keuken Kampioen Divisie.

Bij de Haaksbergse fanclub FC Twente Hoksebarge merken ze niets van die teloorgang. Integendeel: de fanclub is nog nooit zo populair geweest. "We hebben momenteel 330 leden. Dat is een record. We gaan vanavond met twee bussen naar de eerste thuiswedstrijd tegen Sparta. Liefst 128 passe-partouts zijn er verkocht voor de busreizen dit seizoen. Dat zijn er nog nooit zoveel geweest sinds onze oprichting in 2012", zegt bestuurslid Laurens Waning.

De Haaksbergenaar is een van de oprichters van FC Twente Hoksebarge. De titel en de bekerwinst in de jaren daarvoor zorgden voor een ongekende euforie. Maar langzaam maar zeker trad het verval in. Met als dieptepunt afgelopen seizoen de degradatie.

Loyaliteit
TOP Oss, Helmond Sport en Almere City in plaats van Ajax, Feyenoord en PSV: het lijkt de Haaksbergse supporters van FC Twente niet te deren. Zij blijven massaal achter hun club staan. "De loyaliteit is heel groot. FC Twente is voor veel mensen een gezellig avondje uit. De degradatie is geen reden geweest het lidmaatschap op te zeggen. Ik denk dat veel leden het op prijs stellen hoe wij de busreizen en andere activiteiten hebben geregeld. We gaan vandaag met een normale bus met 55 plekken en een stadsbus voor 90 personen naar FC Twente. De belangstelling is enorm. Er wordt ook een record voor de eerste divisie verbroken. Nog nooit zaten er zoveel mensen in het stadion bij een wedstrijd in de eerste divisie", zegt Waning, die weet dat het stadion bijna is uitverkocht.

Na de degradatie brak er voor de fanclub even een onzekere tijd aan. Zouden tal van leden hun lidmaatschap opzeggen en de busreizen laten schieten? Maar die vrees was ongegrond. "Veel mensen lieten al vroegtijdig weten achter de club te blijven staan. Er zijn wat afzeggingen geweest, maar dat komt doordat sommige leden op vrijdagavond moeten biljarten of het niet redden met hun werk. We hebben zelfs veel nieuwe leden, waardoor we gegroeid zijn naar 330 leden. Voor ons een record."

Goedkoper
De prijzen voor de busreizen naar Enschede zijn naar beneden bijgesteld. Een passe-partout voor negentien duels kost 75 euro. Dat is een tientje goedkoper dan vorig jaar. "Bovendien krijgen ze voor die prijs twee duels meer. De Keuken Kampioen Divisie bestaat uit twintig clubs."

Waning hoopt dat FC Twente spoedig in rustiger vaarwater terechtkomt. "En uiteraard keren we het liefst binnen een seizoen terug in de eredivisie."

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en 1Twente Enschede, foto: Annina Romita
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.