Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

FC Twente wacht eerste test: 'Ik eis van de jongens intensiteit'

363648 pusic

Voor FC Twente begint het leven in de eerste divisie vanavond pas echt. Met een bezoek aan Helmond Sport. Op kunstgras in een klein stadion tegen een supergemotiveerde tegenstander.

Alsof het zo moet zijn wordt het wekelijkse perspraatje met de trainer voor de eerste uitwedstrijd in de eerste divisie gehouden in een piepklein, benauwd kamertje op het trainingscomplex in Hengelo.

Herinneringen
Dat is op zich niet zo bijzonder. Maar dit is wel de plek waar aan de muur de prachtige herinneringen tot leven komen van de glorieuze trektochten door Europa. Het zijn de vaantjes van FC Twente - Inter en Tottenham Hotspur - FC Twente uit de Champions League. Van FC Sheriff, Werder Bremen, Steau Boekarest, Villarreal, Zenit St.Petersburg, Levante en Helsingborg.

Het contrast met de rauwe werkelijkheid van nu kan niet groter zijn. Nadat Twente vorige week aftrapte in een kolkende Grolsch Veste tegen een opponent van naam en faam, treedt de club vanavond pas echt de nieuwe wereld binnen. Helmond Sport-uit wordt de eerste echte kennismaking met het decor waarop Twente is terechtgekomen.

Voorlaatste
Helmond Sport is, met alle respect, zo n type eerste divisieclub. Ze spelen al jaren op dat niveau, werken met een klein budget, ze weten wat er wekelijks wordt gevraagd, pakken af en toe een periode en ze spelen uiteraard op kunstgras. Vorig seizoen eindigde de club als voorlaatste.

Nog niet zo lang geleden heette het stadion in Helmond De Braak en keken de mensen uit de buurt op het dak van hun garages in plastic stoeltjes naar het voetbal. Tegenwoordig speelt Helmond Sport in het SolarUnie-Stadion en er is plaats voor 4200 toeschouwers. Om nog maar even de vergelijking met andere tijden te maken: vorig seizoen speelde Twente de eerste uitwedstrijd bij Feyenoord,in een uitverkochte Kuip.

Omschakelen
Trainer Marino Pusic weet dat Twente moet omschakelen, maar hij weigert daar een thema van te maken. Om wedstrijden te winnen moet de instelling altijd goed zijn en daar moetje naar handelen. Of je nu in het Maracana in Rio voor 100.000 mensen speelt, of hier op de parkeerplaats van het trainingscomplex. Je speelt 11 tegen 11 en en er is een bal. Elke wedstrijd moet je met dezelfde intensiteit aanvliegen. De jongens weten van mij, dat ik dat elke week van ze eis.

In Helmond is de opwinding al dagen tastbaar nu Twente op bezoek komt. De animo is groter dan anders , laat een woordvoerder weten. We krijgen niet elke week zo n club op bezoek. Pusic heeft inmiddels het eerste verschil tussen de eredivisie en eerste divisie al gemerkt. De oefenmeester is in de voorbereiding een stuk drukker. In de eredivisie ken je alle spelers. In de eerste divisie kost je dat in het begin meer tijd, want ik wil sowieso twee wedstrijden van onze tegenstander zien.

Van enige onderschatting kan geen sprake zijn. Helmond Sport won een week voor de competitie verdiend van Heracles. Dat zegt voldoende , aldus Pusic.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en 1Twente Enschede - foto: Eric Brinkhorst
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.