Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

Bulgaar bekent gewelddadige overval op bejaarde weduwe in Enschede

366608 767219 10

De 45-jarige Angel A. uit Bulgarije heeft bekend dat hij op 10 april een 83-jarige weduwe op gewelddadige wijze heeft overvallen in haar huis aan de Bentrotstraat in Enschede.

A. wordt ook verdacht van een gewelddadige overval op een 88-jarige Enschedese op 18 april. Die beroving ontkent hij. Volgens A. is die overval gepleegd door zijn ex-vriendin en haar nieuwe ‘scharrel’.

Dat bleek vrijdagochtend tijdens de pro-formazitting bij de rechtbank in Almelo. Officier van justitie Sandra Leusink sprak over ‘nare feiten’, waar Angel A. van wordt verdacht. De 83-jarige Enschedese raakte gewond bij de overval. Ze werd zo hard in haar gezicht geslagen dat ze haar kaak op meerdere plekken brak.

Rond half 4 in de nacht stond A. in haar slaapkamer, waar hij de vrouw met geweld op bed duwde en haar mond afgeplakte. „Hij heeft haar in het gezicht geslagen en is er met haar pinpas vandoor gegaan”, aldus Leusink.

En daardoor liep A. tegen de lamp. Er zijn namelijk camerabeelden gemaakt bij de pinautomaat waar hij probeerde te pinnen. „Hij is herkend op de beelden en later in Duitsland aangehouden.”

A. wordt ook verdacht van een tweede overval, op 18 april aan de Lijsterstraat in Enschede. De situatie toont veel overeenkomsten met de eerste overval. Hier werd een 88-jarige alleenstaande dame in haar slaap overvallen. „Hij ging naar binnen met een bedekt gezicht en gebruikte veel geweld”, aldus de officier van justitie. „Hij sloeg haar en dreigde met een mes.” Om er vervolgens vandoor te gaan met sieraden, een bankpas en een mobiele telefoon.

Die telefoon is later bij A. teruggevonden. In eerste instantie zei hij niets met de overval te maken te hebben. „In het laatste verhoor is hij met de telefoon geconfronteerd”, aldus Leusink. „Toen heeft hij twee namen genoemd van mensen die volgens hem verantwoordelijk zijn voor de overval. Zijn ex-vriendin en haar nieuwe scharrel.”

Die laatste informatie is voor de politie aanleiding om verder onderzoek te doen. Dat onderzoek loopt nog en het is niet bekend hoe lang het duurt. A. heeft aangegeven te weten waar de twee zich bevinden en die informatie wil hij met de politie delen. De Bulgaar zit vast in de gevangenis in Zutphen. De zaak wordt binnen drie maanden opnieuw behandeld. Dan wordt duidelijk of het onderzoek is afgerond en of de zaak al inhoudelijk kan worden behandeld.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en 1Twente Enschede, foto: Lars Smook
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.