Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

VIDEO Papa's in Enschede bakken samen 2000 pannenkoeken

369392 image 70

"Heeft u ook pannenkoeken die gluten- én lactosevrij zijn?", vraagt een moeder. Natuurlijk heeft Edwin Dertien die. Hij bakt ze met plezier, net als de 49 andere vaders die meedoen aan de jaarlijkse actie Papa s for pancakes van basisschool t Zeggelt.

Voor de glutenvrije pannenkoeken is een apart kraampje ingericht. De overige honderden pannenkoeken bakken de vaders van de school in lange rijen naast elkaar onder een tent. De hele ochtend zijn ze bezig en tussen twaalf en één moeten de stapels worden verkocht, om met de opbrengst leuke dingen voor de school te kunnen doen. Voor 560 kinderen van de drie vestigingen van t Zeggelt (en hun ouders) liggen 2000 pannenkoeken klaar.

Vijfde keerDe montessorischool houdt de pannenkoekenactie inmiddels voor het vijfde jaar. Even leek het onstuimige herfstweer roet in het eten te gooien. Dat gaf vanmorgen wel even een discussie , zegt initiatiefnemer Rolf Jongedijk. De leerkrachten zeiden: zou je dat nou wel doen... Maar vaders willen bakken he? Met vereende krachten werden een paar partytenten opgezet en toen kon het beslag alsnog in de pannen. Het is in vijf jaar tijd veranderd van een gewoon dagje pannenkoeken bakken in iets culinairs. In de eerste jaren stonden ze nog wat onwennig te bakken, maar nu wisselen ze al recepten uit.

De pannenkoekenactie, zou je kunnen zeggen, is ontstaan uit schaamte. Want wat deden papa s nu eigenlijk voor de school? We zaten eens te praten en toen stelden we vast dat het vooral de moeders zijn die op school overal voor opdraaien. Toen kwam iemand met dit idee. Het sloeg aan, en nu kost het mede dankzij een appgroep ook geen moeite meer om voldoende bakpapa s bij elkaar te krijgen. Het is een community geworden , lacht Jongedijk.

Opbrengst
De opbrengst van de actie gaat naar de Stichting Vrienden van t Zeggelt. Die heeft van het geld de afgelopen jaren onder meer speeltoestellen voor de kinderen kunnen aanschaffen en een professionele mobiele geluidsinstallatie. De bakdag brengt uiteindelijk 1600 euro op. Er zijn zo n vierhonderd pannenkoeken over. Dat is nog niet eerder voorgekomen, dat we iets overhielden , zegt Jongedijk. Invriezen voor een schoolkamp, suggereerde Jongedijk in eerste instantie, maar dat blijkt onhaalbaar. Vandaag worden ze gedoneerd aan de voetbal .

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en 1Twente Enschede, foto: Bran Remie
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.