Is werken als ambtenaar saai? Integendeel, zegt Annet Horstman die in de race is voor de titel Twentse Jonge Ambtenaar van 2018. Voor haar heeft een job bij de overheid niets met stoffigheid te maken.
Het doel van Annet Horstman (31) is helder. Als Lobbycoördinator bij Regio Twente wil ze kansen grijpen om Twente sterker te maken. Op véél gebieden: Uiteenlopend van de bereikbaarheid van Twente tot het behoud van de rechtbanken en het versterken van de economie.
Annet zorgt dat ze samen met de politiek in Den Haag of Brussel, tot één krachtige boodschap komt. Sommige overheidsinstanties zitten op een eilandje. Dit wil ik doorbreken. Ze praat vol enthousiasme over haar vak, en specifieker het gebied waarin ze werkt. Ik kom uit Hardenberg, nét buiten Twente. Maar dat doet er niet toe. Als je maar hart hebt voor Twente.
Annet werkt in Enschede. Het ambtenaar-zijn is zeker niet saai , zegt ze. Om van dat imago af te komen, laat ik zien hoe dynamisch mijn werk is. Het mooie is dat ik resultaat zie. Neem de impact die de herinrichting van de N36 op de verkeersveiligheid heeft. Dat is het resultaat van lobbywerk.
Annet is niet alleen in de race voor de Twentse verkiezing, ze zit ook bij de laatste tien kandidaten voor de landelijke verkiezing.
1Twente sprak met Annet. Beluister het fragment hieronder.
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en 1Twente Enschede, foto: Lars Smook