Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

Fietsers in Glanerbrug verlost van gevaarlijke situatie Gronausestraat

375575 foto 8

Een grote ergernis voor fietsers op de Gronausestraat wordt volgend jaar verholpen. De verkiezingsbelofte van Burgerbelangen wordt ingewilligd: het college reserveert in de begroting 400.000 euro om de winkelstraat verkeersveiliger te maken.

De inrichting op de Gronausestraat kreeg in het voorjaar van 2017 aandacht toen de Glanerbrugse Lorette Bosch-Padberg politici uitnodigde om samen met haar op een drukke zaterdag over de winkelboulevard te fietsen. De fietssuggestiestroken aan weerszijden van de straat zijn aan de smalle kant, wat soms tot gevaarlijke situaties leidt. Sommige fietsers verkiezen de brede stoep om veilig te fietsen, wat weer tot overlast leidt bij voetgangers.

Mobiliteit
De benodigde 4 ton komt uit het potje dat bestemd is voor mobiliteit. Deze raadsperiode heeft het college jaarlijks bijna een half miljoen extra voor infrastructurele projecten. Hoe de Gronausestraat er na de herinrichting uit gaat zien is nog onbekend. Eerder lagen er drie ontwerpen op tafel, variërend van 130.000 tot 2 miljoen euro. Voor de hand ligt de tussenvariant van 650.000 euro, maar dan soberder uitgevoerd. In dat plan worden de fietsstroken breder gemaakt. Dat gaat ten koste van de breedte van de parkeerplaatsen.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en 1Twente Enschede, foto: Reinier van Willigen
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.