Verkeer
Stuur appje
Zoek
Je bekijkt nu een artikel uit het archief
Dit artikel is niet geoptimaliseerd voor de huidige 1Twente-website. Hierdoor kan het voorkomen dat de opmaak wegvalt, er media ontbreekt en/of metadata incorrect is.
Nieuws
Enschede

Vakantie begint met veel alcohol en uitdelen klap op hoofd in Enschede

375770 rechtbank almelo 5

Hij wist zich helemaal niet meer te herinneren wat hij aan het begin van de voorgaande nacht had uitgevreten in het stadshart van Enschede, nadat hij vrijdag 3 augustus wakker was geworden in zijn Bornse arrestantencel. Zoveel alcohol had P. gedronken.

De vakantie was begonnen. Daarom sloeg de Rijssense loodgieter op een bouwvakborrel al redelijk veel sterke drank achterover. Hij besloot met vrienden donderdagavond naar Enschede te reizen, waar het bij de Hollandse avond op de Oude Markt meezingers en alcohol regende. P. belandde in de Magic Bar aan de Stadsgravenstraat. Daar werd z n doen en laten tegen middernacht zo vervelend en agressief dat het personeel een vriendin adviseerde om samen met hem de tent te verlaten.

Scheldpartij
Ze wandelden met z n tweeën door de binnenstad waarbij P. zich ergerlijk bleef gedragen. Nietsvermoedend liep een oudere man met z n vrouw over de stoep in de Wenninkgaarde, nog nagenietend van de smartlappen. Hij kreeg opeens een klap op z n achterhoofd, toegediend door de Rijssenaar. Het slachtoffer viel op z n hoofd, had daar een wond en dook weg achter een scooter. Zijn schoonzoon werd ook belaagd door P. De man liep tegen me op, hij schold me uit voor kankerlijder en toen sloeg ik hem. Ik had gewoon te veel gedronken , verklaart de Rijssenaar. De rechter: Uw vriendin zei dat u de klap vanuit het niets deed. P.: Dat is niet waar.

Hij werd zo gewelddadig dat voor z n arrestatie zelfs vier agenten nodig waren. Ook in het busje richting z n Bornse cel bleef P. zich verzetten, zodat ze hem maar tegen de autovloer drukten. Het was slecht wat ik deed. Ik heb er spijt van , reageerde de Rijssenaar.

Stabiel
De rechter stelde vast dat P. dit jaar binnen korte tijd al viermaal in aanraking kwam met de politie. Naast de mishandeling in Enschede zat hij dronken in een auto achter het stuur, reed hij door na een ongeval en beledigde hij agenten in Dinxperlo. Maar omdat z n leven verder stabiel is, acht de reclassering geen begeleiding nodig. P. zei niet in hoger beroep te gaan: Ik ben t wel eens met de straf.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en 1Twente Enschede, foto: Lars Smook
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.