De meeste andere clubs in de eerste divisie schieten meteen in de kramp als FC Twente op bezoek komt met z n grote supportersschare. Bij Volendam pakken ze het anders aan. Het zou zomaar kunnen dat op vrijdag 7 december 1400 Twente-fans welkom zijn aan De Dijk. Wij zijn graag gastvrij , zegt Sonny Sier, de woordvoerder van Volendam weten.
Toen het competitieprogramma in de eerste divisie bekend werd, omcirkelden veel Twente-supporters de datum van 7 december, Volendam-uit. Een bezoek aan het vissersdorp geldt als een attractie, als een soort van Europees tripje in eigen land.
Toen ze bij Volendam hoorden van de grote interesse, werd het plan opgevat om een lange zijde helemaal beschikbaar te stellen voor Twente-fans. Of het zover komt, is nog afwachten. Aan het eind van de week komt Twente met een plak van aanpak , aldus Sier. Daar kijken dan allerlei instanties naar en dan wordt er eind volgende week definitieve beslissing genomen.
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en 1Twente Enschede, archieffoto: Frans Nikkels