Verkeer
Stuur appje
Zoek
Nieuws
Enschede

Enschedese wint award amateurtoneel: €˜Wat een stem! €™

387241 889121

Marieke Visser (30) heeft de landelijke award gewonnen voor de beste vrouwelijke hoofdrol in een musical voor amateurs. Tachtig verenigingen uit heel Nederland deden mee, maar de Enschedese ging er, na een performance in het Luxor-theater in Rotterdam, met de eerste prijs vandoor.

Hoewel ze bescheiden reageert op de onderscheiding is ze stiekem hartstikke trots. Het juryrapport was bijzonder lovend: 'Wat een stem! Marieke maakt duidelijke en sterke theatrale keuzes. Je hebt wel wat gepresteerd als de altijd kritische Jacques d'Ancona dit soort complimenten uitdeelt. En het was nota bene de eerste keer dat de vereniging van Visser, Vocaal theater Studio 65, deelnam aan de amateurmusicalwedstrijd.

Longlist
Het gezelschap kwam vijf keer voor op de longlist, met onder andere nominaties voor beste mannelijke bijrol en beste vormgeving. Visser bleef als enige over en versloeg 23 andere vrouwen met haar optreden als Milady de Winter uit De drie musketiers. Een superrol om te spelen , vindt Visser. Ze is een bitch, wordt bestempeld als een hoertje en pleegt uiteindelijk nog zelfmoord ook. Een dynamische persoon waar ik veel uit kan halen.

Musical zit de Enschedese in het bloed. Haar oom en tante verzorgden musicals in de kerk in haar geboorteplaats Steenderen. Daar trad ze als kind voor het eerst op. Haar vader is beroepsmuzikant: trompettist en Hafa-dirigent. Niet zo vreemd dus dat Visser op het conservatorium in Enschede terechtkwam en zich aansloot bij Studio 65.

Docente
In het dagelijks leven is ze docente Muziek en Drama. Daarnaast is ze onlangs gevraagd als producent voor musicals in het Openluchttheater in Hertme. Een geweldige kans voor amateurs om daar te spelen , vindt Visser. En voor mij als producent om mijn ervaring uit te breiden.

Visser kan moeilijk kiezen tussen produceren en meespelen. Ik heb in het verleden veel audities gedaan, voor Hair bijvoorbeeld, voor Sister Act en voor Mary Poppins. Ik kreeg te horen dat mijn stem goed was, maar dat ik te stevig was voor de rollen. Naar om te horen, maar wel te begrijpen. Daarom vind ik amateur-musicals ook zo mooi: een hoog niveau en toch een kans voor iedereen. Als je de amateurs naar een hoger plan kunt tillen, is dat een mooi doel.

Beroepsspelers
De kans dat Visser tóch in een professionele productie kan spelen, is door het winnen van de award wel groter geworden: de afgelopen jaren zijn twee winnaars van de talent award gevraagd mee te doen bij de beroepsspelers. Het zou geweldig zijn , zegt Visser. Maar ik zou mijn werk als docent en producent er niet voor opgeven, denk ik.

Voor het vieren van de prijs heeft ze weinig tijd, want op tweede kerstdag vliegt ze naar China om daar als hoofdzangeres een serie concerten te zingen voor het orkest La sinfonia contea.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en 1Twente Enschede, foto: Annina Romita
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.