FC Twente overtuigde vrijdagavond niet tegen Jong FC Utrecht (1-0 winst, red.). Het hoogtepunt van de avond was de invalbeurt van Oussama Assaidi een kwartier voor tijd. Zijn invallen deed de Grolsch Veste ontwaken. Onder luid gezang betrad hij het veld. ,,Ik wist niet hoe ik mij moest gedragen.
Op het moment dat Assaidi zich warm loopt, lukt er bij FC Twente helemaal niets meer. De Grolsch Veste is in slaap gesust, maar als de aanvaller zich mag melden om in te vallen wordt iedereen wakker. Zijn naam galmt door het stadion en iedereen gaat staan. Marino Pusic mompelt de Marokkaan in dat hij vooral moet genieten. ,,En dat heb ik gedaan, ook al had ik overal kippenvel. Ik wist niet hoe ik me moest gedragen. Het is geweldig hoe het publiek mijn naam scandeerde , vertelt de matchwinner na afloop in de catacomben. Hij lacht breed achter de bos bloemen die hij zojuist in ontvangst heeft genomen.
Krachthonk
Iedere fan van FC Twente wachtte deze week in spanning af. Zou hij bij de selectie zitten? Zou hij weer minuten kunnen maken? ,,Ik wist het zelf de hele week al wel. Ik wilde weer wennen en minuten maken. Ik heb de voorbije maanden alleen maar in het krachthonk gezeten om sterker te worden. De medische staf houdt mijn herstel goed in de gaten. Dat is maar goed ook, want als het aan mij ligt speel ik alles. Ik moet rustig terugkomen.
Contract
Voor Assaidi zat er door de vervelende aard van zijn blessure niks anders op dan toekijken. ,,Dat is altijd moeilijk. Gelukkig doet de ploeg het goed en winnen we veel. Dat maakt toekijken makkelijk , aldus de oud-speler van Liverpool. Als het aan hem ligt, zit het toekijken er voorlopig echter op. ,,Ik wil weer belangrijk worden voor de ploeg en kampioen worden. Mijn contract loopt af. Ik ga me weer laten zien en hoop dat mijn contract hier verlengd kan worden.
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en 1Twente Enschede, foto: Emiel Muijderman