In Enschede is al een aantal verenigingen geheel rookvrij of op weg naar een rookvrije accommodatie. Niels van den Berg, wethouder Sport, ondersteunt deze ontwikkeling van harte. Voor de nabije toekomst willen we in Enschede toe naar rookvrije zones langs de sportvelden en uiteindelijke rookvrije accommodaties. Mooi om te zien dat er al sportverenigingen zijn die hier actief mee bezig zijn. Ik denk en hoop dat velen dit voorbeeld zullen volgen.
Rookvrije zaterdagSinds 1 januari zijn ook voetbalverenigingen RKSV Vogido en LSV rookvrij als de jeugd speelt. Wij hebben gekozen voor een rookvrije zaterdag, als eerste stap richting een rookvrij sportterrein op alle dagen, omdat op zaterdag de jeugdteams voetballen. En daar is het ons om te doen: de jeugd rookvrij laten opgroeien , zegt Martijn Zomerplaag van Vogido.
Rookvrije generatieOp de site
Rookvrije Generatie is te zien welke andere verenigingen in Enschede ook al (deels) rookvrij zijn. Wat betreft binnensportaccommodaties en zwembaden is Sportaal bezig om stappen te zetten richting rookvrije entrees.
StappenplanBij de Rookvrije Generatie kunnen clubs een stappenplan opvragen dat hen helpt toe te werken naar een rookvrij sportterrein. Bij Sportaal kunnen verenigingen een adviesgesprek aanvragen. Ook kunnen verenigingen bij Sportaal materialen als spandoeken en beachflags lenen om de start van hun (deels) rookvrije sportaccommodatie extra aandacht te geven.
Meer info bij Marin Mulder van Sportaal, via
[email protected].
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en 1Twente Enschede, foto: Wouter Borre