Verkeer
Stuur appje
Zoek
Nieuws
Enschede

Streep door vaste speelplek aan Getfertweg in Enschede

395807 download 50

Pogingen van bewoners van het Hofkwartier om een tijdelijke speelplek aan de Getfertweg een permanente status te geven, lijken te stranden. Het college ziet geen mogelijkheden om de uitkomst van het mediationtraject te volgen.

In een zes pagina's tellende brief legt het college aan de gemeenteraad uit hoe het proces rond de speelvoorziening in het Hofkwartier is verlopen en wat de uitkomst van het overleg met buurtbewoners is. Reden voor het CDA om daar vragen over te stellen. Dat wilde raadslid Eric van der Aa dinsdagavond doen in de stadsdeelcommissie Centrum.

Niet aangemeld
Maar de vragen werden door voorzitter Vic van Dijk niet in behandeling genomen, omdat het CDA de vragen niet had aangemeld. Formeel had de voorzitter gelijk , zegt Van der Aa een dag later, maar ik had op wat meer ruimte gerekend, te meer omdat dit een dossier is met een fikse historie dat inwoners van onze stad raakt.

Handhaving
Aanleiding voor de vragen van Van der Aa was dus de brief van het college aan de raad over het dossier Hofkwartier. Daarbij gaat het over het al dan niet handhaven van een tijdelijke speelplek aan de Getfertweg.

Overlast
Op dit moment zijn er twee speeltuintjes in de wijk: één aan de Getfertweg en één aan het Getfertplein. De laatste zorgde bij een deel van de bewoners van het plein voor overlast en ongenoegen, doordat zij niet op de hoogte waren van het feit dat de speelplek voor hun deur zou komen.

Bezwaarprocedure

In het afgelopen jaar is er in het dossier Hofkwartier veel gebeurd. Een aantal bewoners van het Getfertplein heeft een bezwaarprocedure aangespannen bij de gemeente en de klachten werden door de klachtencommissaris als terecht beoordeeld.

Daarna is een traject gestart waarbij zowel bewoners van Getfertweg als Getfertplein onder leiding van een onafhankelijke gespreksleider op zoek gingen naar een alternatieve speelplek in de wijk, die de goedkeuring van de bewoners zou hebben.

Kaders
Uit de drie sessies met gespreksleider Aik Kramer kwam de breedgedragen wens voor de speelplek aan de Getfertweg naar voren. Maar uit de brief aan de raad blijkt dat die plek niet past binnen de kaders van het college.

Bestemming
De bestemming op de grond is 'wonen' en vrijhouden van de bewuste kavel zou in de grondexploitatie 150.000 euro kosten. Daarnaast heeft de bewoner van het perceel naast de tijdelijke speelplek aangegeven dat het na zes jaar tijd is om de speelplek op te heffen.

Dat zou voor nu betekenen dat de speelplek aan het Getfertplein behouden blijft en dat er wordt gekeken naar een situering waarbij de overlast voor de buurt tot een minimum beperkt wordt.

Gemeenteraad
Komende maandagavond wordt in de gemeenteraad van Enschede verder gesproken over de kwestie. Het CDA is van plan om dan met een motie te komen. Van der Aa wil over de inhoud daarvan echter nog niks zeggen.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en 1Twente Enschede, foto: Erwin Waanders
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.