Verkeer
Stuur appje
Zoek
Nieuws
Enschede

Enschedese club Vosta snakt naar een overwinning

397392 vosta 1

Drie punten maar geen zege. Dat is de tussenbalans van vijfdeklasser Vosta. Aanvoerder Marco Rutten (33) hoopt het puntenaantal zondag te verdubbelen.

Hij staat deze woensdagavond in de bestuurskamer van Vosta. Marco Rutten wijst naar een van de fotolijstjes op de vensterbank. ,,Kijk, dat was ons eerste elftal een paar jaar geleden." Hij begint met tellen: ,,Eén, twee, drie spelers zitten nu nog in het eerste. De rest is allemaal weg. Eigenlijk zegt dat alles over de plek waar we nu staan."

Vriendenelftal
Rutten verhuisde elf jaar geleden naar Enschede, om hier samen met zijn vriendin te gaan wonen. Daarvoor woonde hij in Hillegom. "Het verhaal van de liefde. Via een vriend ben ik uiteindelijk hier komen voetballen. Eerst in een vriendenelftal, maar toen ze bij het eerste iemand nodig hadden ben ik doorgeschoven. Sindsdien heb ik hier van alles meegemaakt. Van degradaties tot promoties." Rutten is onlangs zelfs uitverkozen tot aanvoerder van de ploeg. ,,De huidige aanvoerder wilde niet meer, ik ben uitverkoren. Een hele eer. Ik moet zeggen dat ik nog moet groeien in mijn rol. Ik probeer de spelers op sleeptouw te nemen."

Krappe selectieVorig seizoen was Vosta nog dicht bij promotie naar de vierde klasse, toen de ploeg een periodetitel veroverde en zo de nacompetitie haalde. Dit seizoen ziet de wereld er heel anders uit. ,,Vier spelers zijn weggegaan. We hebben nu vijftien spelers op papier. Dat is voor een eerste elftal veel te krap", zegt Rutten. ,,Qua jeugd hebben we alleen een A-elftal. Echt selecteren kunnen we niet. We hebben alles nodig wat mee kan doen."

Pech
Vosta pakte voor de winterstop drie punten in elf wedstrijden. Daarmee staan de Enschedeërs onderaan in de vijfde klasse A. Volgens Rutten een vertekend beeld. ,,Promotie naar de vierde klasse gaan we dit jaar niet halen en een periode zal een stunt zijn. Maar we hebben nog twee inhaalduels tegen Phenix tegoed. En voor de winterstop zat echt heel veel tegen. Tegen DTC kwamen we na 12 seconden al op achterstand en hadden we daarna de pech dat de keeper een uitstekende dag had. En tegen 't Centrum raakten we vier keer de paal of lat. Dat is de pech die je hebt als je onderaan staat. De punten moeten snel verdubbeld worden. We hoeven maar een paar keer te winnen en we staan weer in de middenmoot."

Bikkelen
De 33-jarige captain eist van zijn ploeg de volle honderd procent inzet. ,,Ik hoop dat we na de winterstop wat meer vechtlust op de mat kunnen brengen", zegt Rutten. ,,Maak maar eens een overtreding, denk ik dan. Ik ben zelf een verdedigende middenvelder. Ik houd wel van dat schopperige voetbal. Dat we nog niet zoveel gele kaarten hebben gepakt vind ik zorgelijk. Dat mag wel wat meer. Het knokken voor elkaar, daar schort het soms nog aan. We missen technische voetballers in de ploeg, dus dan moet je maar als team de mouwen opstropen en met z'n allen bikkelen in een wedstrijd."

Vosta - Langeveen begint zondag om 14 uur op sportpark 't Schreurserve in Enschede.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en 1Twente Enschede, foto: Annina Romita
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.