Paul Goes vloog 17 juli 2014 met zijn Maleisische vrouw Shuba Jaya (38) en hun dochtertje Kaela (1) van Schiphol naar Maleisië, toen het vliegtuig waarin zij zaten boven Oekraïne werd neergehaald door een buk-raket. 298 mensen kwamen daarbij om het leven, waaronder
Goes en zijn vrouw en dochter. De oud-Enschedeër woonde met zijn gezin in Maleisië en was op familiebezoek geweest in Nederland.
Locatie van de crashIn
Break Free, bedacht en geregisseerd door documentairemaker Geertjan Lassche en gepresenteerd door Chris Zegers, zijn indringende portretten te zien van jonge, verongelukte wereldreizigers. In het vierde seizoen staan vijf jonge passagiers van de MH17-vlucht centraal, waaronder oud-Enschedeër Paul Goes.
De nabestaanden van Goes reisden voor de serie af naar Oekraïne, naar de locatie van de crash. Ook sprak documentairemaker Lassche uitgebreid met Goes familie, om zo een inkijkje te kunnen geven in het leven van de voormalig Enschedeër. De nabestaanden putten er troost uit om voor Break Free alsnog deze reis te maken , aldus BNNVARA, de omroep die het programma uitzendt.
Break FreeDe veelgeprezen tv-serie
Break Free ontving in 2017 een televisieprijs in de categorie Beste Factual . Het werk van documentairemaker Geertjan Lassche is vaker bekroond; hij werd meermaals genomineerd voor De Tegel, een belangrijke journalistieke prijs.
In 2011 won Lassche De Tegel daadwerkelijk ook, voor zijn reportage Vreemdelingen & Bijwoners'. Ook de documentaire die Lassche in 2017 maakte over Twentse plattelandsjongeren
viel in de smaak.
De documentaire over het leven van Paul Goes is donderdag 28 maart om 20.55 uur te zien op NPO 3.© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en 1Twente Enschede, foto: Pixabay