Verkeer
Stuur appje
Zoek
Nieuws
Enschede

De Regenboog in Enschede heeft misschien wel het beste onderwijsconcept van het land

407195 regenboog 1

In een grote bus vertrekt het team van basisschool De Regenboog woensdag naar Leiden. In het concertgebouw van de stad wordt de Nationale Onderwijsprijs uitgereikt. De Enschedese school maakt kans met het onderwijsconcept Kom in beweging , waarbij kinderen structureel elke middag een uurtje sporten.

Initiatiefnemer en directeur Mariëlle Siebelt van De Regenboog geeft woensdag een korte presentatie over het onderwijsconcept dat de Onderwijsprijs Overijssel al won. Twaalf scholen uit alle provincies zijn geselecteerd voor de finale in de categorie Basisonderwijs. De winnaar wordt dezelfde dag bekend.

Diversiteit
De school aan Het Stroink werkt samen met vakleerkracht Jeroen Geerink van Sportaal, de gemeente, Sportaal, Menzis, ROC Sport en Bewegen en verschillende sportverenigingen. We bieden diverse sporten aan, zodat kinderen kennis maken met de diversiteit van bewegen , zegt Siebelt.

Ontspanning
De directeur noemt het concept van De Regenboog vernieuwend en innoverend . Ze merkt dat kinderen ze zich beter kunnen concentreren, plezier hebben en fitter worden. De docenten hebben dagelijks een moment van ontspanning.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en 1Twente Enschede, foto: Thomas Brinkhuis
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.