Verkeer
Stuur appje
Zoek
Nieuws
Enschede

Beoogd kampioensduel FC Twente niet op grote beeldschermen te volgen

410062 Schermafbeelding 2019 04 10 om 225358

De gemeente Enschede wil, net als FC Twente, niet tien mille bijdragen om beoogde kampioenduel op grote schermen in binnenstad te kunnen volgen. De riante voorsprong van FC Twente op naaste belager Sparta is behoorlijk geslonken, maar de titel ligt desondanks voor het grijpen.

Het was de bedoeling de beoogde kampioenswedstrijd met alle fans te volgen op grote beeldschermen in de Enschedese binnenstad. Daar is vanaf gezien omdat gemeente en FC Twente geen financiële bijdrage willen leveren.

De kosten voor dit zogenaamde public viewing waren becijferd op vijftig mille. Behalve om de huur van beeldschermen ging het daarbij om toiletvoorzieningen, beveiliging en een muzikaal randprogramma. Daarover is de afgelopen twee weken regelmatig overleg gevoerd tussen Vereniging Horeca Stad Enschede, Ondernemersfonds binnenstad, Enschede Promotie, gemeente en FC Twente.

Weigering

Elke partij zou tien mille betalen, maar na de weigering van gemeente en FC Twente haakten ook de overige partijen af. Heel teleurstellend hoe het is gelopen , reageert directeur Marieke ter Brugge van Enschede Promotie. Ervan uitgaande dat FC Twente inderdaad kampioen wordt, was het idee dat als stad te vieren door iedereen de mogelijkheid te bieden de beslissende wedstrijd op grote beeldschermen te volgen.

Namens de gemeente laat woordvoerder Ton Kamp weten dat het absoluut niet alleen een centenkwestie was. Er spelen ook praktische zaken een rol. Het is erg moeilijk te plannen wanneer de mogelijke kampioenswedstrijd van FC Twente is. Daar komt bij dat 26 april een optie is maar er op dat moment in de binnenstad ook al allerlei activiteiten zijn in verband met Koningsnacht.

Vergunningen

Voor het plaatsen van de beeldschermen in het centrum waren voor enkele speeldagen al vergunningen aangevraagd. Die hebben we nu teruggetrokken , aldus Ter Brugge. Nadat de Veiligheidsregio eerder de Oude Markt als locatie afwees, was gekozen voor het H.J. Van Heekplein. We wilden er daar een leuk feest van maken, met ook een randprogramma.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en 1Twente Enschede, foto: Ron Jonker
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.