Hij begon vorige week uitstekend aan zijn derde seizoen in de Porsche Cup. Op het circuit van Hockenheim won autocoureur Larry ten Voorde (22) de eerste twee races. "Ik zit pas drie maanden bij mijn huidige team", zegt hij. "In die korte periode hebben we met zijn allen keihard gewerkt. Het is fantastisch om op deze manier beloond te worden."
Ten Voorde woont in Boekelo, maar is meer onderweg dan thuis. De autocoureur reisde deze week vanuit Duitsland naar Tsjechië (Most), waar hij een testdag had. Vandaag rijdt Ten Voorde weer de andere kant op. Terug naar de Hockenheimring, waar hij dit weekeinde verblijft als begeleider van één van de coureurs die deelneemt aan de Sports Cup Duitsland. "Het zijn lange ritten, maar gelukkig zit mijn ingenieur Ronald Hessels deze week de gehele reis naast me. Dan kunnen we het over de afgelopen race hebben, wat er goed gaat en beter kan. Over een heel jaar rijd ik gemiddeld zo'n 90.000 kilometer. Inmiddels ben ik het wel gewend."
Compliment
In de voorbeschouwing op het seizoen werd Ten Voorde al tot één van de favorieten voor het kampioenschap bestempeld. Of hij extra druk voelt? "Nee, ik zie dat als een compliment. Het is mooi dat mensen vinden dat jij favoriet bent. Maar dat wil niet zeggen dat ik al met het kampioenschap bezig ben. Ik heb geleerd dat je het moet zien als een muis die een groot stuk kaas op eet. Langzaamaan en stukje bij stukje tot de hele kaas op is. Zo wil ik het ook doen. Iedere keer weer een stapje verder."
Ten Voorde heeft zijn eerste 'portie kaas' binnen na de eerste twee races. Toch ziet hij nog verbeterpunten. "Ik ben een perfectionist. Er zijn nog genoeg dingen die beter kunnen. Maar dat ik op de goede weg ben, is duidelijk. Elk jaar word ik sterker en zelfverzekerder. Bij mijn vorige team miste ik iets, wat ik bij Overdrive Racing by Huber wel heb gevonden. Hier is iedere man belangrijk. Van de coureur en ingenieur tot aan de bandenwisselaar. Iedereen heeft hetzelfde doel."
DTM
De Porsche Cup kan dienen als een stap naar de DTM, één van de grootste en belangrijkste toerwagenkampioenschappen. Ten Voorde zou daar graag aan meedoen. "Een mooie uitdaging. Daarnaast is mijn grootste ambitie om van de autosport te kunnen leven, zoals mijn landgenoot Jaap van Lagen doet."
Volgende week mag Ten Voorde zelf weer aan de bak in de Porsche Cup. Waar zijn limiet ligt? "Dat weet niemand", aldus de Boekeloër. "Maar ik hoop natuurlijk heel hoog."
© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en 1Twente Enschede, foto: Porsche