Verkeer
Stuur appje
Zoek
Nieuws
Enschede

Appverbod ingegaan: al 30 fietsers bekeurd in Enschede

423392 appen 1

Op de fietssnelweg F35 tussen Hengelo en Enschede zijn maandagochtend dertig fietsers bekeurd omdat zij al fietsend belden of appten. Vanaf vandaag is het niet meer toegestaan om je mobiel vast te houden tijdens het fietsen.

De politie controleerde zowel in uniform als in burger in de omgeving van de Universiteit Twente. Ook de komende dagen wordt er op verschillende plaatsen in de regio gecontroleerd, waarschuwt de politie.

Appverbod
Vanaf 1 juli 2019 mag je geen elektronische apparaten zoals mobiele telefoons, navigatiesystemen, tablets of muziekspelers vasthouden tijdens het fietsen. Handsfree van de telefoon gebruik maken is wel toegestaan. Ben je toch met je mobiel bezig tijdens het fietsen, dan riskeer je een boete van 95 euro plus administratiekosten.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en 1Twente Enschede, foto: politie Enschede
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.