Verkeer
Stuur appje
Zoek
Nieuws
Enschede

AUDIO | Op het voetbalveld valt het onderscheid weg in Enschede

429992 voetbalkamp

Van het geel-zwart van Borussia Dortmund tot het rood van Liverpool; de voetbalshirts van internationale topclubs vulden de afgelopen weken de sportvelden van de UT. De Voetbal, Sport en Fun-Camps voor honderden kinderen zitten er weer op.

Kijk, daar doen we het voor , zegt wethouder Arjan Kampman van Enschede als hij op het punt staat de prijzen uit te reiken na drie dagen Voetbal, Sport en Fun Camp van de Twentsche Voetbalschool. Dat al die kinderen straks met een bal onder de arm en een lach op het gezicht naar huis gaan.
1Twente sprak op de radio met Frank Eulderink van de Twentsche Voetbalschool. Beluister het interview terug onderaan dit nieuwsbericht.
Achtergrond
De aanwezigheid van de bestuurder bij de afsluiting van het derde en laatste voetbalkamp van deze zomer is niet toevallig. Het is alweer voor de zesde keer, zo schat Frank Eulderink van de Twentsche Voetbalschool, dat de gemeente Enschede een financiële bijdrage levert aan het kamp. We kopen honderd plekken in voor kinderen voor wie dit soort uitjes niet vanzelfsprekend zijn , zegt Kampman, waarmee hij doelt op de achtergrond van sommige jeugdige deelnemers.

Meer gemeentenDie komen in een aantal gevallen uit niet al te draagkrachtige gezinnen. En we willen als gemeente toch graag dat juist deze kinderen aan een kamp als dit kunnen meedoen. Dit zijn bij uitstek sociale activiteiten die je kinderen niet wilt onthouden , zegt Kampman, die met Enschede inmiddels niet meer de enige gemeente is die op deze wijze bij het kamp van de Twentsche Voetbalschool is betrokken. Losser en Hengelo hebben het Enschedese voorbeeld twee jaar geleden gevolgd. Misschien moet ik wel meer college-bestuurders voor volgend jaar proberen te interesseren voor het kamp van Frank.

Deze Frank Eulderink organiseerde de driedaagse zomerse voetbalkampen dit jaar gedurende drie weken alweer voor de twaalfde keer. Hij zegt het net als Kampman prachtig te vinden dat ook kinderen uit gezinnen die het niet te breed hebben drie dagen plezier hebben. We zitten ieder jaar met driehonderd kinderen bomvol. De achtergrond van al jongens en meisjes is totaal verschillend. De een wordt gebracht in een dure auto, de ander komt op de fiets. Maar het mooie is: hier zijn ze drie dagen gelijk. Op het voetbalveld valt tijdens een partijtje ieder onderscheid weg.

Dat is voor mij ook de charme van de sport en vooral het voetbal , zegt Kampman. Hier kan een kind dat weinig luxe kent op het voetbalveld tot de grootste uitblinkers behoren. Dat is toch prachtig.

© Newsroom Enschede, de samenwerking tussen TC Tubantia en 1Twente Enschede, foto: Emiel Muijderman
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.