Verkeer
Zoek

Weergave

Stel regio in
Alzheimer Café Enschede maakt dementiezorg bespreekbaar
Alzheimer Café Enschede maakt dementiezorg bespreekbaar
Overig
Alzheimer Café Enschede maakt dementiezorg bespreekbaar
Twee professionals geven uitleg

Welke ondersteuning is er voor mensen met dementie en hun naasten? Daarover gaat het Alzheimer Café Enschede, dat op maandag 2 november een bijeenkomst organiseert. Bezoekers maken kennis met de casemanager dementie en de praktijkverpleegkundige ouderenzorg, twee professionals die mensen met dementie en hun naasten kunnen ondersteunen. Het Alzheimer Café Enschede wordt georganiseerd door M-Pact, Zorggroep Manna, De Posten, Livio en Liberein, met ondersteuning van Alzheimer Nederland.

Enschede
t/m 02 nov 2026
19:00

Dementie heeft niet alleen invloed op degene die de diagnose krijgt, maar ook op partners, familieleden en andere naasten. Er verandert vaak veel en het is niet altijd duidelijk waar hulp of ondersteuning te vinden is. Wanneer iemand te maken krijgt met dementie, roept dat vaak veel vragen op. Wat betekent de diagnose voor het dagelijks leven? Welke ondersteuning is er mogelijk? En bij wie kunt u terecht wanneer de zorg ingewikkelder wordt? Tijdens het Alzheimer Café Enschede op maandag 2 november staan deze vragen centraal.  

Een casemanager dementie en een praktijkverpleegkundige ouderenzorg vertellen over hun werkzaamheden en wat zij kunnen betekenen. De casemanager dementie is een vertrouwd aanspreekpunt voor mensen met dementie en hun naasten. Zij biedt een luisterend oor, geeft informatie, denkt mee en helpt bij het vinden en organiseren van passende ondersteuning. De praktijkverpleegkundige ouderenzorg werkt nauw samen met de huisarts en richt zich op de gezondheid en het welzijn van ouderen. Zij signaleert veranderingen, geeft advies en ondersteunt wanneer aanvullende zorg of begeleiding nodig is.
Bezoekers kunnen tijdens deze bijeenkomst vragen stellen, informatie krijgen en ervaringen uitwisselen. Het Alzheimer Café Enschede is bedoeld als een ontmoetingsplek voor mensen met dementie, mantelzorgers, familieleden, vrijwilligers en andere belangstellenden.

Het Alzheimer Café vindt plaats op maandag 2 november 2026 in het restaurant op de begane grond van Gebouw De Brink, Klaaskateplein 70 in Enschede. De deuren gaan open om 19:00 uur. Het programma begint om 19.30 uur en eindigt om 21.00 uur. De toegang is gratis, evenals koffie en thee. Aanmelden is niet nodig.

wanneer?

02 november 2026 19:00

waar?

Gebouw de Brink, Klaaskateplein 70


prijs

Gratis

Prijzen onder voorbehoud van wijzigingen.