Verkeer
Stuur appje
Zoek
Ontdek het bijzondere pompgebouw van Vitens Wierden tijdens Open Monumentendag
Ontdek het bijzondere pompgebouw van Vitens Wierden tijdens Open Monumentendag
Overig
Ontdek het bijzondere pompgebouw van Vitens Wierden tijdens Open Monumentendag
Tijdens Open Monumentendag

Op zaterdag 12 september is het Open Monumentendag. Ook in Wierden zijn verschillende bijzondere monumenten gratis te bezoeken. Een unieke kans is het bezoek aan het karakteristieke pompgebouw van Vitens aan de Nijverdalsestraat 98. Het gebouw is normaal gesproken niet toegankelijk voor publiek, maar opent tijdens Open Monumentendag van 10.00 tot 16.00 uur de deuren.

Wierden
Vanaf 12 sep 2026
10:00

Opening in het pompgebouw De Open Monumentendag in Wierden wordt om 09.45 uur officieel geopend door wethouder Richard Kortenhoeven bij het pompgebouw van Vitens. Aansluitend kunnen bezoekers het gebouw bekijken. Medewerkers van Vitens zijn aanwezig om meer te vertellen over het pompgebouw, de waterwinning en de rol van Vitens in Wierden.

“Monumenten vertellen ons het verhaal van onze omgeving. Het mooie van Open Monumentendag is dat je op plekken komt waar je normaal niet zomaar binnenstapt. Het pompgebouw van Vitens is daar een mooi voorbeeld van. Het gebouw is bijzonder vanwege de architectuur én omdat veel van het oorspronkelijke interieur bewaard is gebleven. Ik nodig iedereen uit om op 12 september een kijkje te komen nemen”, aldus wethouder Richard Kortenhoeven.

Pompgebouw uit 1928 Het karakteristieke pompgebouw dateert uit 1928 en werd ontworpen door waterbouwkundige Hidde Halbertsma. Het is een fraai voorbeeld van de bouwstijl uit die periode. Bijzonder is dat veel van het oorspronkelijke interieur bewaard is gebleven, waaronder de stalen spanten, geglazuurde bakstenen wanden en binnendeuren met glas-in-loodramen. Tijdens Open Monumentendag is het gebouw van 10.00 tot 16.00 uur gratis te bezoeken.


Meer monumenten te bezoeken

Naast het pompgebouw zijn in Wierden nog verschillende andere monumenten te bezoeken. Bezoekers kunnen onder meer terecht bij de Toren van de Dorpskerk, de Dorpskerk, de katholieke kerk De Sint Jan, Wagenmakerij Langenhof en de Historische Kring Wederden. Op de website van Open Monumentendag staat het volledige programma.

wanneer?

12 september 2026 10:00

waar?

Nijverdalsestraat 98 Wierden


prijs

Gratis

Prijzen onder voorbehoud van wijzigingen.