Verkeer
Stuur appje
Zoek
Wiezoloop Wierden
Wiezoloop Wierden
Evenement, Actief, Overig
Wiezoloop Wierden
Voor jong en ouder

Wierden-De jubilerende Wiezoloop heeft ook dit jaar op 20 juni weer een totaalprogramma voor elke liefhebber van de hardloopsport. Alle geledingen van de hardloopsport kunnen meedoen en dat maakt de Wiezoloop al jaren tot een ware hardloopklassieker

Wierden
Vanaf 20 jun 2026
12:45

Jager Kidsruns 

Het eerste starschot voor de Wiezoloop zal om 12.45 uur gelost worden. Het is de start van de Jager Kidsruns. Al sinds het ontstaan van de Wiezoloop in 1999 zijn de Kidsruns een heerlijke opening van de Wiezoloop. De wedstrijden voor de jeugd over een ronde van 800 mtr, zijn verdeeld in categorieën van zes tot en met 12 jaar. 

G Run 

Naast de populaire Jager kidsruns is er ook de Control club G Run. Deze sporters met een beperking lopen ook een 800 mtr. Het is de laatste jaren een waardevolle toevoeging gebleken voor de Wiezoloop. Het bevordert de inclusiviteit van de hardloopsport 

STN 2,5 km 

De STN run is bedoeld als wedstrijdonderdeel voor de hardloopjeugd. De categorie tot en met zestien jaar kan zich daardoor meten met leeftijdgenoten. Zij lopen een ronde van 2.5 km. 

Runnersworld Twente 10 KM 

Net als elk jaar is ook dit jaar Runnersworld Twente 10 KM een interessante mix van breedtesport en topatletiek. De regionale, nationale en internationale top is aanwezig in de Runnersworld Twente 10 KM. Bekende namen uit het deelnemersveld zijn o.a. Richard Douma (28.08) voormalig nationaal recordhouder 10 km en de Oegandees Dan Kibet (27.35). Danny Koppelman uit Hoge Hexel is de lokale favoriet met een pr van 29.58. Saillant detail de allereerste winnaar uit 1999, Rijssenaar Gerrit Voortman, is zaterdag ook aanwezig. Bij de dames is de Keniaanse Beatrice Chepkoech (30.56) topfavoriete. 

Plaggemars Business Run 

De Wiezoloop mag zich verheugen in de ondersteuning van vele sponsoren. Voor hen is de Plaggemars Business Run een mooie manier om als bedrijf mee te doen aan de vijf dan wel 10 km

Waypoint 5 km 

Met de populaire Waypoint 5 km klinkt om 16,00 uur het laatste startschot. Een heerlijk sluitstuk want deze afstand is de laatste jaren alleen maar gegroeid. Vele beginners in de

hardloopsport zien dit als een mooie beginafstand. Alle info en starttijden op de website www.wiezoloop.nl

wanneer?

20 juni 2026 12:45

waar?

sporthal ’n Dikken naar de start Rijssensestraat Wierden


prijs

Inschrijf geld: Jager Kidsrun (jeugd t/m 12 jaar) 800 m Inschrijving: € 7,00 STN 2.5 km Inschrijving: € 9,50 Waypoint 5 km Inschrijving: € 14,00 Runnersworld Twente 10 km Inschrijving: € 15,50 Inschrijven alleen via www.wiezoloop.nl en tot een half uur voor de te lopen afstand. Inschrijven kan uitsluitend digitaal.

Prijzen onder voorbehoud van wijzigingen.