De voorzitter van het centraal stembureau in Hengelo, burgemeester Sander Schelberg, presenteerde donderdag de einduitslag van de verkiezingen. Daarbij waren opvallend weinig raadsleden aanwezig. Wel opvallend was dat lijsttrekker Gerrit Jan de Wilde van de ChristenUnie zowel bestuursvoorzitter Theo Buitenhuis als fractiesecretaris Elles Assink-Kroon had meegenomen. Dat was met reden.
Eerder deze week sprak een nieuwsbericht van 1Twente over 'onregelmatigheden bij de telling van de stemmen' in Hengelo. Dat, opgeteld bij het feit dat de partij bij de verkiezingen slechts 7 stemmen tekort kwam, maakte dat ze er met zo'n relatief grote delegatie waren. Want misschien zouden die 7 stemmen misschien toch nog op de een of andere manier tevoorschijn komen?
Na geluisterd te hebben naar de uitleg van Sander Schelberg waren ze weliswaar nog altijd teleurgesteld in de uitslag, maar ook gerustgesteld. Immers, volgens de voorzitter van het centraal stembureau waren de door 1Twente genoemde onregelmatigheden niet van invloed geweest op de telling.
Gerrit Jan de Wilde: “Hoewel we gehoopt hadden op een andere uitslag, zijn we dankbaar voor iedereen die op de ChristenUnie heeft gestemd. Hun vertrouwen geeft ons de motivatie om ook de komende jaren op andere manieren op te staan voor het goede in Hengelo.”
Voorzitter van de lokale ChristenUnie Theo Buitenhuis vult 'm aan: “Ook zonder fractie willen we constructief blijven bijdragen aan de lokale politiek en samenwerken met andere partijen om het goede te zoeken voor onze stad.”