Verkeer
Stuur appje
Zoek
In samenwerking met
Twente FM logo

Tukkerstocht krijgt een nieuwe kilometerroute voor bredere doelgroep: 'Iedereen moet mee kunnen doen'

Tukkerstocht
Beeld: Tukkerstocht

De 61e editie van de Tukkerstocht wordt op zondag 12 april 2026 gehouden in Albergen. Wandelliefhebbers kunnen dit jaar kiezen uit zes verschillende afstanden door het Twentse landschap, variërend van 6 tot 40 kilometer. Een toevoeging aan het programma is de nieuwe route van 4 kilometer, die in samenwerking met Stichting Voor Aangepast Sporten Tubbergen (VAST) is opgezet voor deelnemers met een beperking of mensen die revalideren.

“De Tukkerstocht staat dit jaar volledig in het teken van mens en hond, waarbij we bij de route van 6 kilometer dit specifieke thema aanhouden”, vertelt Gilbert Leemhuis, een van de organisatoren van de Tukkerstocht, in de ochtendshow van Twente FM. De organisatie heeft de 4 kilometer toegevoegd om sporten voor iedereen toegankelijk te maken. “Wat is nou mooier om dit op een sportieve manier met elkaar te doen waarbij iedereen op zijn eigen niveau deelneemt."

Mens en Hond

Bij de route van 6 kilometer staat dit jaar een specifiek thema centraal. “Bij de 6 kilometer houden we altijd een thema aan en dit jaar is het: Mens en Hond”, aldus Leemhuis. Deelnemers die deze afstand lopen, kunnen hun hond meenemen tijdens de tocht. De routes voeren de wandelaars langs de zandweggetjes, bossen en heidevelden in Noordoost-Twente.

Nieuwe route

De nieuwe afstand van 4 kilometer is specifiek toegevoegd om de wandelsport breed toegankelijk te maken. “Het hoeft niet zo te zijn dat iemand een verstandelijke of geestelijke beperking heeft, maar het zijn ook deelnemers die revalideren van hun knie- of heupoperatie of rollatorgebonden zijn”, legt Leemhuis uit. 

Voor deze specifieke afstand is het noodzakelijk dat deelnemers zich van tevoren aanmelden bij de organisatie. Op die manier kan er rekening worden gehouden met de benodigde voorzieningen op de route. Aanmelden kan via [email protected] 

Startlocatie

Deelnemers aan de overige afstanden kunnen zonder vooraanmelding naar het startpunt komen. “Iedereen kan zich gewoon melden bij de startlocatie partycentrum Morshuis”, zegt Leemhuis. De afstanden van 6, 12, 18, 25 en 40 kilometer blijven een vast onderdeel van het programma.

Wie meer informatie zoekt over de specifieke starttijden per afstand, kan de details vinden op de website van de Tukkerstocht.

Audiofragment
61e Tukkerstocht in het teken van 'mens en hond' | Gilbert Leemhuis
Heb je een nieuwstip of nieuwe informatie?
Tip onze redactie via mail of telefoon. Deze vind je op onze contactpagina.