De Slingerbeurs was ook dit jaar weer een succes. Het netwerkevenement dat het Hengelose bedrijfsleven en maatschappelijke organisaties samenbrengt in De Gieterij leverde maar liefst 150 matches op met een gezamenlijke waarde van bijna 70 duizend euro.
Het jaarlijkse evenement heeft de afgelopen jaren de naam Slingerdag gedragen, maar vanaf dit jaar heet het weer de Slingerbeurs, zoals het evenement tot 2019 heette. Volgens voorzitter van de Slinger, Bert Otten, zit hier geen specifieke reden achter, maar is het meer praktisch. “Mensen zijn nog altijd bekend met de naam Slingerbeurs.”
Het is vrijdagmiddag half vier en de centrale hal van ROC van Twente De Gieterij staat vol met netwerkers, die op zoek zijn naar de juiste match. Mensen uit het Hengelose bedrijfsleven en maatschappelijke organisaties staan bij hun stand om te vertellen wat ze eventueel voor elkaar kunnen betekenen.
De beurs telt zo’n 50 verenigingen, 34 bedrijven en zeven fondsen. Dat laatste is nieuw dit jaar. “Zo zie je maar weer hoeveel fondsen Hengelo wel niet telt”, aldus de voorzitter.
Otten houdt een openingsspeech, waarna hij het woord geeft aan Tweede Kamerlid en voormalig wethouder van Hengelo, Hanneke Steen. “Het is bijzonder om hier vandaag te zijn. Hengelo is sterk geworden door de bedrijvigheid. Stork speelde daarin een grote rol en ook vandaag staan hier allemaal Hengelose bedrijven en organisaties die Hengelo rijk is. Ik wens jullie allemaal veel succes met het matchen”, aldus de trotse Hengelose, waarna ze traditiegetrouw op de gong slaat en het evenement van start gaat.
Het doel van de Slingerbeurs is om bedrijven en organisaties aan elkaar te koppelen. Dit gebeurt aan de hand van deals die onderling worden gesloten met een gesloten beurs, ook wel matches genoemd. Beide partijen vullen elkaar aan waar nodig. Zo biedt reclamebureau De Lijn een social media workshop aan bij Museum Hengelo, regelt Mediant GGZ het drukwerk voor Vakantie Kids Hengelo en kunnen bij het COA gehuisveste vluchtelingen gratis naar enkele concerten in Metropool. En dat is nog maar een kleine greep uit de 150 matches die zijn gemaakt.
Lees verder onder de afbeelding.
Om goed op te vallen tijdens de beurs bedachten Celine Morskate, Elfriede Mistrate en Margreet Botterhuis van KBO Senioren in Hengelo het volgende: “We dragen alle drie een rode hoed, zo vallen we goed op in de menigte. We zijn op zoek naar een leuke activiteit om senioren het huis uit te krijgen.”
Behalve dat er volop gematcht wordt, worden er ook prijzen uitgereikt om organisaties extra in het zonnetje te zetten. Zo gaat het gemeentelijke groenbedrijf Gildebor naar huis met de Slingermatchprijs 2026 en ontvangt ROC van Twente de Slingerjaarprijs.
Zodra de beurs sluit, wordt er onder het genot van een borrel verder genetwerkt en verzorgt 'Tango in Hengelo' een optreden.